Církev v dnešní době
írkev v dnešní době.
Po roce 1989 rozhodl senát a i sporně několika problematickými hlasy poslanecká sněmovna o církevních restitucích. To i přes to, že mínění většiny obyvatelstva bylo proti vracení rozsáhlých majetků a vyplácení finančních náhrad církvi po dobu 30 let. Je však základní otázka, jakým způsobem církev k těmto údajně ukradeným majetkům přišla. Jedná se o 2500 různých budov, 175 tisíc ha lesa a 25 tisíc ha orné půdy. To představuje 75 mld Kč a další finanční náhradu 59 mld Kč. Veškerý tento majetek byl od šlechty a poddaných a veškerý majetek šlechty byl od poddaných. Majetek tedy nepatří církvi, ale státu. Církev byla a je součástí mocenské mašinérie kapitalismu. Restitucí získané budovy, lesy a ornou půdu by měla církev státu vrátit, včetně již vyplacených finančních prostředků. Důvod vlastnictví orné půdy a lesů církví je zcela nepochopitelný. Církev nemá ani výrobní, ani kulturní funkci. Senát a část sněmovny tedy prosazuje svobodu a demokracii jen pro tu část lidí, která si přivlastnila bohatství z práce jiných. Napomáhají tomu i voliči těchto stran. Ani šlechta, ani církev nezískala majetek vlastní poctivou prací a činnostmi. Toto vyplývá jasně z historických podkladů, z pozemkových knih a matrik. Ohrazuji se proti tomu, že by moji rodiče v roce 1948 někoho okradli, naopak byli do této doby okrádání, a i prarodiče a další předchozí generace. Byli okrádáni šlechtou a církví. My, jejich potomci bychom neměli jim nyní ještě něco hradit. Naši rodiče i my jsme i po roce 1948 hradili farářům platy, penze, zdravotní a sociální pojištění a hradili údržbu budov, které používali. Faráři, mniši a jeptišky měli provádět pro společnost užitečnou činnost jako ostatní a otázkami víry se měli zabývat ve svém osobním volnu. Veškeré další finanční požadavky, třeba na kostely by si měli hradit z vlastních prostředků a z prostředků svých věřících. Víra některých, návštěvy kostelů, modlení a zpěvy není to, na co by měla přispívat celá společnost. Náboženské obřady v kostelích nejsou součástí kultury národa, týkají se jen věřících. Pro výstavbu nových kostelů není zcela žádný důvod. Pokud se církev zabývá školskými, zdravotními a sociálními činnostmi, tak by to měla dělat v rámci státu, který na to má vyčleněny potřebné prostředky. Do církevní propagandy se velmi intenzivně zapojily rozhlas a televize, polovinu svých zpráv označují jako zázraky. Neustále nás informují o kostelích a svatých, kterým jsou zasvěceny i když to převážnou část nás slušných a inteligentních lidí vůbec nezajímá. Církev i tímto způsobem zneužívá pro propagandu podvodným způsobem získané finanční prostředky z církevních restitucí. Současně z církevních restitucí velmi bohatnou i všichni církevní hodnostáři od farářů až po kardinála a Vatikán.
O zbynickou jednotřídní školu se po roce 1948 nejvíce zasloužil nový mladý příchozí ředitel školy Zdeněk Riedl. Bylo to v době, kdy ještě stále přetrvávala staletí udržovaná vazba školy na katolickou církev. To znamenalo tmářské vysvětlování jevů nadpřirozenou silou. Tomu napomáhala tehdejší nízká úroveň vzdělanosti lidí. Na vesnici bylo samozřejmě důležitější sklidit brambory, než nějaká škola. To všechno se s příchodem nového ředitele zásadně změnilo. Mohu to potvrdit, protože jsem začal chodit do zbynické školy v roce 1953. V první třídě jsem ještě náboženství měl a pak hned bylo s novou dobou zrušeno. Pro vzdělávání bylo náboženství zcela bezcenné, naopak ze společenského i vědeckého hlediska, škodlivé. V předchozí generaci někteří naši rodiče museli ukončit školu už v páté třídě ve Zbynicích, protože na další vzdělávání neměli. Šli tak do života v podstatě s církevními vědomostmi od faráře. I po celé další období patřil Zdeněk Riedl k nejvýznamnějším osobnostem v celých dějinách obce Zbynice. V Čejkovech tuto roli nejvýznamnější osobnosti v celých dějinách obce Čejkovy plnil předseda místní stranické organizace Karel Očenáš. Zarážející však je, že společnost se prostřednictvím katolické církve po čtyřiceti létech, po roce 1989 k tomuto tmářskému vysvětlování a jednání znovu vrací. Dělá to samozřejmě z důvodu ovládání lidí a jejich závislosti na kapitalistickém systému. Kapitalista se o vás postará a dá vám jen to, co uzná za vhodné. Po roce 1989 se dělají i takové hlouposti jako je svěcení praporů, hasičských aut a stříkaček. Někteří chodí do kostela ani ne tak kvůli náboženskému vyznávání, ale aby ukazovali podporu kapitalistickému zřízení. Kapitalističtí starostové obcí podporují za peníze nás všech obnovu křížků, kapliček a dalších církevních památek. To i proto, že už neplní svůj původní účel. Zemědělci viděli v křížku u pole Boha, který jim zajistí prostřednictvím počasí úrodu a ochrání je od hladu. Ve slovníku v médiích v televizi a rozhlasu se nápadně zvýšilo používání slovních spojení jako zázrakem, komedianti neumírají, ale odcházejí do divadelního nebe, chvála Bohu, zapalování svíček, vozit skauty vlakem oheň o vánocích z Vídně a dalších nesmyslnosti. Také z veřejnoprávního Českého rozhlasu Plzeň se po nástupu snaživého biskupa Holuba stalo katolické vysílání církevních hloupostí. Ti věřící by měli mít svou stanici. Takto jen využívají neprávem nabyté finanční prostředky z církevních restitucí. Jedná se o ukradené prostředky, které vznikly prací našich předků a nás, našich rodičů a prarodičů v období od roku 1948 až 1989. Církev měla opodstatnění a užitečnost pouze do 19. století. Tím, že zavedla písmo, knihy, přispěla ke vzdělání, vedla matriky na farách a starala se o nemocné. V současnosti je její činnost zcela bezcenná.
Církev proti lidem v dávné minulosti:
Úvod.
Germáni, to jsou Němci a Angličané, jsou našimi nepřáteli po celou dobu naší existence, to je 1500 let. Předchozím generacím našich předků z Čejkov a Zbynic se podařilo najít klidné, místo pro svůj život. Nebylo tak úrodné, jako u řek a nížin a půdních naplavenin. Převažovaly zde už pahorkatiny. Toto místo si našli po ročním putování. Nové místo pro život, byli nuceni si hledat, protože jejich stávající úrodná ukrajinská země by nové generace už neuživila. Vrátíme se tak o 1500 let zpět do roku 500 let našeho letopočtu. Naše země byla tehdy oddělena od jižního středozemního moře neprostupnými horami Alpami. Česká kotlina byla ideální místo, oddělené hradbou pohraničních hor. Byli jsme tak odděleni hlavně od nepřátel. V té době existovali v úrodné východní Evropě zcivilizované přátelské slovanské ukrajinské a ruské kmeny. Střední Evropa byla zcela neobydlena. Naopak v západní Evropě žili ještě polodivoké, napůl zvířecí vražebné germánské kmeny německého a anglického původu. Celých 500 let trvalo naším slovanských předkům, že zúrodnili českou zemi a již nehovořili ukrajinsky a rusky, ale česky. Těch 500 let představuje práci 20 generací.
Obrana našich slovanských předků před nepřáteli.
Obě naše vesnice Čejkovy a Zbynice byly trvale stále mimo hlavních obchodních a osídlovacích tras. Hlavní slovanská územní obchodní trasa byla trasa při Vltavě, až k Doudlebům u Českých Budějovic. Tam navazovala na Podunajskou oblast a oblasti slovanské, moravské. Odbočkou vltavské trasy v naší oblasti byla naše řeka Otava s Kněží horou u Katovic a Práchní u Horažďovic. Další trasa byla při Labi a Ohři v severní a západní části země. Tudy se postupně začal otvírat přístup z germánských území z oblasti německého Saska. V oblasti plzeňských řek se otevřel přístup z oblasti německého Bavorska. Nepřátelští Germáni tak získali rozsáhlá území, která po období 500 let, našich 20 generací zúrodňovalo a vyrvalo pralesu úrodnou půdu, postavili, svá obydlí a zavedli chovy dobytka.
Vznik nepřátelské zločinecké německé církve.
Na území Německa se již tehdy formovala mocenská spojení Germánů navazující na období římské nadvlády nad světem. Vytvořili tak germánskou moc v západní Evropě s mocenskými sídly. Pro upevnění moci stavěli opevněné kláštery. Pracovní síly získávali využíváním otroků z obsazených dobytých území. Vytvořili mocenský náboženský systém, kterým ovládali i vlastní obyvatelstvo, které pro ně tím, pracovalo. V dobách římských a židovských si vymysleli Pána Boha na nebesích a tomu vše podřídili. Nestejnou úrovní vývoje masité stravy, a ještě podílem genů, u polodivokých, napůl zvířecích vražebných germánských kmenů německého a anglického původu vznikly velké rozdíly obyvatelstva. Ve vybudovaných klášterech se soustředili Ti, kteří plně ovládali ty méně agresívní a nutili je pracovat na ně.
Rozšíření německé nepřátelské zločinecké církve na slovanská území.
Kolonizátoři z německého kláštera Doksany před r. 1142 založili církevní újezd Zbynice. U německého kronikáře je zmínka o Zbynicích z roku 1169. Klášter Doksany také uvádí středověkou osadu Hostin či Hosthnitz, což by mohl být Hotín. Také by to mohla být Hostidráž u Čermné. Stavbou kostela ve Zbynicích a obsazením našich vesnic Zbynic a Čejkov pod Oupířkou a pod Stráží, začalo období, kdy naši slovanští zemědělci byli nuceni pracovat na tyto německé agresory a odvádět jim část úrody. Německá církev tak zneužila církevní výmysly o nějakém Pánu Bohu a nějaké Panně Marii pro své zločinecké počínání. Tak to trvalo nepřetržitě 1500 let a trvá to zločinci Němci až do dnešní doby. Jsme tedy, my Slované, Němci takto ovládáni. Hloupost lidská vítězí nad zdravým rozumem, zejména vítězí německé polozvířecí násilnosti a zrůdnosti nad slovanskou umírněností a pracovitostí. Tato církevní vychytralost a hloupost lidí, kteří jsou neschopní a líní myslet, měla skončit už nástupem socialismu b roce 1948. Bohatí, kteří chtějí, aby ostatní na ně pracovali, se po roce 1989 znovu prosadili proti těm, kteří jsou neschopní a líní myslet.
Zločinné připojení šlechty k německé církvi proti naším slovanským předkům.
Vznikající šlechta v naší oblasti v dosahu Bavorska a Rakouska, byla stejně víc germánská než slovanská. Tak společně s německou církví nutili naše čejkovské a zbynické předky, aby na ně pracovali. Na čejkovské tvrzi byli tehdy Vintíř, Ojíř a Vilém. Slované v Čechách se krátce v 15. století postavili církevní a šlechtické cizácké přesile v období husitských válek, bylo to i v našem kraji, kdy Sušice se stala husitským městem. To však netrvalo dlouho, a přišli další šlechtičtí majitelé Čejkov Švihovští z hradu Rabí a další majitelé Račínové. Obdobná situace byla u šlechty zbynické.
Po roce 1620 přišli do našeho klidného kraje další církevní, germánští nepřátelé až ze severní Evropy. Církev nám nikdy nepřinášela nic dobrého. Nejhorší je, ale to zatemnění mozku Bohem a dalšími zrůdnými nesmysly proti životu a přírodě. Právě toto je největším zločinem, který nám Slovanům přinesli Germání, aby nás ovládali celých našich 1500 let naší slovanské existence. Vyvrcholilo to napadením našeho bratrského slovanského ruského národa v roce 2022. Největším zločinem všech zločinnů všech dob bylo to, že se k vraždění Rusů připojila česká slovanská vláda dodávkou zbraní germánskému nepříteli. Toto vraždění a dodávku zbraní schválil předseda české vlády Fiala, ministr zahraničí Lipavský a ministrině obrany Černochová. Takovou zrůdnost dějiny lidstva vůbec neznají. Čejkovy byly dále připojeny po roce 1620 k Nalžovskému panství.
Po 30. leté válce se nárůst robotních povinností a dávek robotníků se dále navýšil. Nalžovské panství vlastnili Pöttingové z Horních Rakous a později Taaffeové z Irska.
Źivot v našich vesnicích po dlouhé období feudalismu s krátkým svobodným obdobím socialismu.
1654 - 1781 Způsob obživy je velmi těžký. Nevolnické feudální robotní poměry nutí obyvatelstvo pracovat v převážné míře na šlechtu. Práci pro vlastní obživu, mají omezenu pod úroveň minimální nezbytné míry. Osobní svobodu mají zcela odepřenu. Vzdělávání jim není zcela umožněno a jsou plně ovládáni nesmysly katolické církve v jejich neprospěch a v prospěch feudálů.
1848 - 1914 Způsob obživy je těžký, přesto že robota byla zrušena. Feudální poměry nutí obyvatelstvo námezdně pracovat, v převážné míře na šlechtu. Práci pro vlastní obživu mají omezenu neodpovídajícím vlastnictvím pozemků. Osobní svobodu nemají sice odepřenu, přesto nemají příliš osobních možností a jsou stále existenčně závislí na šlechtě, církvi i na vznikající buržoasii.
1914 - 1918 Jedná se o výjimečné období způsobené konfliktem bohatých tehdejšího světa. Obyvatelé našich obcí byly k tomuto konfliktu bohatými donuceni za cenu neobyčejného strádání i za cenu nejvyšší, za cenu životů nás občanů obcí Čejkov a Zbynic. Hlavním viníkem našeho utrpení byla opět církev a šlechta. Za této situace nelze mluvit o osobní svobodě ani o úrovni vzdělanosti obyvatel.
1918 - 1948 Jedná se o období dostatečně známé z mnoha zdrojů i paměti žijící generace občanů. Způsob obživy je poznamenán těžkou zemědělskou prací s velmi omezenou úrovní mechanizace požadavkem obdělání rodinných pozemků.
1948 - 1989 Jedná se o období dostatečně známé z mnoha zdrojů i paměti žijící generace občanů. Vytvořením Jednotných zemědělských družstev byla postupně odstraněna těžká zemědělská práce a podstatně vzrostla úroveň mechanizace. Sloučením pozemků byly odstraněny vlastnické rozdíly a byly zaručeny pro všechny rovné šance v odměňování za vykonanou práci. V obou našich obcích došlo pouze k jedinému případu násilného odejmutí pozemků. Osobní svoboda byla zcela zaručena. Nebylo tu omezení způsobené požadavkem obdělání rodinných pozemků. Velmi vzrostla životní úroveň všech obyvatel. Velká úroveň zaměstnanosti v průmyslu umožnila i venkovskému obyvatelstvu přechod do průmyslových odvětví. Vyšší úroveň vzdělání než základní, již nebyla dána majetkovými poměry jednotlivých sedláků.
1989 - 1999 Hodnoty vytvořené v minulém období Jednotnými zemědělskými družstvy byly znehodnoceny vydanými politickými rozhodnutími šlechty, církve a kapitalistickými zbohatlíky. Rozhodnutí vznikla ve volbách na základě propagandy vzniklých boháčů. Hodnoty vytvořené společnou prací získali na základě administrativních zásahů vládnoucích stran tak pouze někteří. Poklesla zemědělská výroba a snížil se počet pracovníků v zemědělství a zvýšila nezaměstnanost. Některé vybudované zemědělské provozy byly opuštěny, nebo vyžívány pro jiné účely a přešly na základě nepoctivých machinací do soukromých zločineckých rukou. Osobní svoboda existuje tak jen pro někoho. Nízká úroveň zaměstnanosti v průmyslu neumožňuje venkovskému obyvatelstvu přechod do průmyslových odvětví. Vyšší úroveň vzdělání než základní je dána majetkovými poměry. Toto všechno se silně odrazilo v životě našich obcí Čejkovy a Zbynice. Církev a šlechta už sice nemá zdánlivě vliv, ale toto všechno se mnohem víc projevilo silnou koloniální závislostí, opět na Německu a hlavně v mnohem vyšší míře na válečné přípravě napadení Ruska, naší přátelské bratrské slovanské země, Germány, země, se kterou máme celé naše slovanské dějiny od našeho vzniku, 1500 let až do dnes. K základním nepřátelům germánské církvi, germánským boháčům, se připojili čeští zločinečtí boháči a médii zmanipulovaní chudáci, kteří si nestačili za uplynulých zrůdných 30 let nic nakrást a stále doufají že se jim to už při příštích volbách, třeba pomocí pirátů, podaří. Pokud si vezmeme 74 čejkovských popisných čísel a 50 zbynických, zjistíme závažnost, kam jsme se to za 30 let dostali. To si musí každý vyhodnotit sám a provést porovnání, protože 30 let se nedá zapomenout.
Zbynické poutní cesty na Hory Matky Boží, do Nicova, do Klatov, na Svatou Horu a z Dobré Vody:
Cesta formanským vozem do Mariazell:
Vintířova stezka z Blatné do Bavor:
Církevní Zbynický újezd: https://youtu.be/PNbJyKyOiio
Bavorské kláštery a příchod kolonizátorů a Vznik křesťanství v Čechách: na http://www.volny.cz v e-mailu: cejkovy pod heslem: hradek