Jdi na obsah Jdi na menu
 


Terorismus USA

TERORISMUS  USA:

Přehled amerických válečných zločinů, teroru a válek.

1661-1774 byl z Afriky do USA dovezen asi jeden milion živých otroků a více než devět milionů jich zemřelo po cestě.

1622 - 1900 Američané vyvraždili ve 40 válkách s indiány asi 10 miliónů indiánů a získali tím milion akrů půdy.

1800 – Byla vzpoura otroků vedená Gabrielem Prosserem ve Virginii. Asi tisíc lidí bylo pověšeno, včetně samotného Prossera. Sami otroci nezabili jediného člověka.

1805 - 1815 - USA vedly první válku v Africe, na pobřeží Středozemního moře. V Turecku nakupovali opium za cenu 3 dolarů za libru a prodávaly ho do čínského přístavu Cantonu za 10 dolarů.

1810 - Guvernér Louisiany Claiborne napadl na rozkaz prezidenta Spojených států Madisona, španělské území Floridy a tak USA získali Floridu.

1811 - Otrocká vzpoura vedená Charlesem (příjmení otroci často nedostávali, stejně jako je nedostávají psi). 500 otroků se vydalo do New Orleans a osvobozovalo po cestě další. Američtí vojáci zabili na místě nebo pověsili později téměř všechny účastníky povstání.

1816 - Útok amerických sil na Fort Nichols na Floridě. Američané při tom zabili 270 uprchlých otroků a indiánů z kmene Seminole.

1824 - Invaze dvou set Američanů v čele s Davidem Porterem do města Fajard na Portoriku.

1824 - Vylodění amerických vojáků na Kubě, která byla tehdy španělskou kolonií.

1835 - USA válkou obsadili Texas, který patřil Mexiku a připojili ho k USA.

1846 – USA obsadili Kalifornii a Novém Mexiko, které patřili Mexiku. Americké ozbrojené síly ve válce proti Mexiku byly lépe vyškoleny, měly více nových zbraní a účinnější vedení, a tak bylo Mexiko poraženo.

1898 - Španělsko-americká válka. Američtí vojáci vybojují Filipíny na Španělsku, 600 000 Filipínců je zabito. Americký prezident William McKinley prohlásil, že mu Bůh přikázal, aby dobyl Filipínské ostrovy, obrátil jejich obyvatele na křesťanství a přivedl je do civilizace. McKinley řekl, že mluvil s Bohem, když se o půlnoci procházel po jedné z chodeb Bílého domu. Dále pak vybojovali na Španělsku Kubu a doteď je tam americká vojenská základna - na Guantánamu. Portoriko a Guam byly také vybojovány na Španělsku. nObsadili Havaj.

1903 - USA obsadily válečnými loděmi Panamskou šíji za účelem výstavby a provozování kanálu a poskytnutí natrvalo pro užívání USA a trvalému nasazení jejich ozbrojených sil. Invaze USA do Hondurasu, Dominikánské republiky a Sýrie.

1904 - Vyslání amerických vojsk do Koreje a Maroka.

1907 - Američtí vojáci se účastní války proti Nikaragui.

1914 - Invaze vojsk USA do Haiti.

1917-1918 - Účast v první světové válce. Nejprve Amerika „udržovala neutralitu“, tj. prodávala zbraně za astronomické částky a nekontrolovatelně bohatla, vstoupila do války až v roce 1917, tj. na konci, ztratila pouze 40 000 lidí (Rusové například – 200 000), ale po válce se považovala za největšího vítěze. Jak víme, úplně stejně bojovala ve druhé světové válce. Do Evropy Amerika nepřišla kvůli Evropě, ale kvůli zájmům Ameriky. Zámořský kapitál chystal tuto válku a vyhrál ji. Po skončení války cestou různých machinací ostatních spojenců uspěli v zotročení Německa, díky čemuž se válkou oslabená země dostala do absolutního chaosu, kde se zrodil i fašismus. Fašismus se také mimochodem vyvíjel s aktivní pomocí Ameriky, která mu pomáhala až do konce druhé světové války. Jediné co se Spojeným státům nepodařilo bylo vznik nezávislého sovětského Ruska místo buržoazního závislého Ruska. V roce 1918 američtí vojáci vstoupili do Ruska do Vladivostoku a úplně vyhnat je z ruského území se podařilo až v roce 1922. 23. prosince 1917 tehdejší světové mocnosti uzavřeli tajnou úmluvu o rozdělení sfér vlivu v Rusku: Pro Anglii Kavkaz, Kubáň a Don a pro Francii Besarábie, Ukrajina a Krym. USA Sibiř a Dálný východ.

1918-1922 - Intervence do Ruska. Celkem se jí účastnilo 14 zemí. Američané si přivlastnili hodně ruských zlatých rezerv, když je vzali admirálovi Kolčakovi, nepříteli ruské revoluce, kvůli slibu o dodávce zbraní. Slib však nesplnili. Tohle zlato pak Američany zachránilo během Velké hospodářské krize.

1919 - Kostarika. Proběhlo vylodění amerických vojáků pro „ochranu amerických zájmů“. Američtí vojáci bojují na straně Itálie proti Srbům v Dalmácii.

1920 - Guatemala. Dvoutýdenní americká intervencena na podporu rebelů, kteří bojovali za svržení guatemalského prezidenta.

1932 - El Salvador, americká invaze.

1941 - Jugoslávie. Převrat v noci z 26. na 27. března 1941, který provedly anglo-americké zpravodajské služby, v důsledku státního převratu byla svržena vláda.

1941-1945 - Zatímco sovětská vojska bojovala s německou armádou, Američané a Britové dělali to, co dělají obvykle - teror. Docházelo k tomu ze vzduchu pomocí kobercového bombardování měst, která neměla nic společného s válkou ani s válečnou výrobou: Drážďany, Hamburk aj. V Drážďanech bylo během jedné noci zabito přibližně 120 000 – 250 000 civilistů, většina z nich byli uprchlíci. USA podporovali extrémně násilnické chorvatské fašisty, kteří se pak aktivně zapojili do protisovětského boje.

1945 - Hirošima a Nagasaki. Dvě atomové bomby svržené na vyčerpané Japonsko, což mělo za následek smrt asi 250 tisíc lidí, většinou žen a dětí. Nagasaki bylo námořní základnou. Po okupaci Japonska americkými vojsky zemřelo hladem 10 milionů lidí.

1945-1991 – Zbylí Němci byli po válce za pomoci Američanů shromážděni do stotisícové armády, která jen čekala na rozkaz zopakovat svůj bleskovou válku proti Sovětskému Svazu. Přátelství Američanů s Němci pokračovalo. Jen málo válečných zločinců v západním Německu bylo potrestáno, mnozí sloužili v NATO a na nejvyšších pozicích ve vládě. V té době se Spojené státy, které měly monopol na jaderné zbraně, začaly připravovat na preventivní válku, která měla být zahájena v roce 1948. Za prvních 30 dnů bylo naplánováno shození 133 atomových bomb na 70 sovětských měst, z nichž 8 na Moskvu a 7 na Leningrad a později se plánovalo shození dalších 200 atomových bomb. Kontrolní výpočty však ukázaly, že americké strategické letectvo v letech 1949-1950 stále nemohlo zasadit Sovětskému svazu smrtelný úder, tak to bylo odloženo. V celé historii Sovětského svazu žádný bojový letoun nezasáhl do vzdušného prostoru Spojených států, nedělal přelety nad touto zemí a neprováděl v něm letecké bitvy. Za padesát let konfrontace se Sovětským svazem bylo sestřeleno kolem třiceti bojových a průzkumných letadel USA. Ve vzdušném boji nad Sovětským svazem Sověti ztratili pět bojových letadel, Američany bylo sestřeleno několik sovětských transportních civilních letadel. Celkem bylo zaznamenáno pět tisíc narušení sovětských hranic americkými letadly. Za stejné období v Sovětském svazu bylo identifikováno a zatčeno více než sto čtyřicet parašutistů - sabotérů s konkrétní úlohou o vedení sabotáže na sovětském území.

1946 - USA bombardovaly Čínu a podporovaly jakýkoli odpor vůči komunistům.

1947 - Itálie. Za účelem boje proti komunismu byly financovány proamerické síly ve volbách, CIA masově zabíjela komunisty a prováděla protisovětskou kampaň v médiích. Nakonec byly za americké peníze zfalšovány výsledky voleb a komunisté samozřejmě prohráli. Pod záminkou „ochrany demokracie“ USA zasahují i do dalších voleb v Itálii a dopravují bojové lodě 6. flotily do italských přístavů, aby se zabránilo komunistické straně dostat se k moci mírovou cestou. Během několika desítek let po válce, CIA a americké korporace nadále zasahují do voleb v Itálii a utrácí stovky milionů dolarů za zablokování volební kampaně komunistů. Popularita komunistů byla založena na jejich aktivní účasti v protifašistickém hnutí, když vedli všechny síly odporu. Za účelem boje proti komunismu ve francouzské kolonii ve Vietnamu, je Francii od USA poskytnuta vojenská podpora. Byly tam zabity tisíce vietnamských civilistů. V Řecku jsou američtí vojáci jsou zapojeni do občanské války, kde podporují fašisty.

1948 - Vojenská akce USA na Filipínách se smrtí tisíců Filipínců.  Amerika zahájila kampaň proti levicovým silám v zemi, kvůli jejich odporu k otevření amerických vojenských základen na Filipínách. V Peru byl vojenský převrat provedený Amerikou. Nedemokratická vláda tam byla  vyzbrojena a podporována USA.

1949 - Albánie. Spojené státy a Velká Británie uskutečnily několik neúspěšných pokusů o svržení komunistického režimu a jeho nahrazení prozápadní vládou z řad fašistických kolaborantů a monarchistů.

1950 - Povstání v Portoriku potlačeno americkými vojsky. V té době tam pokračoval boj za nezávislost.

1950-1953 - Ozbrojený zásah přibližně milionu amerických vojáků v Koreji. Smrt stovek tisíc Korejců. V roce 2000 vyšlo najevo hromadné vraždění desítek tisíc politických vězňů armádou a policií soulského režimu, kterého se dopustil během korejské války. Jednala na příkaz Ameriky, která se obávala, že vězňové, kteří byli zadrženi za své politické přesvědčení, můžou být zachráněni armádou KLDR. Američané v konfliktu aktivně používali chemické a biologické zbraně, jež pro ně vyrobili němečtí zločinci.

1951 - Americká vojenská pomoc čínským povstalcům.

1953 – Írán se rozhodl znárodnit ropný průmysl Íránu (1951), který kontrolovala anglicko-íránská naftařská společnost. Británii a Spojené státy vyděsilo, že se Írán opíral o komunistickou stranu Íránu. Zasáhli a k moci se vrátil Šách Páhlaví a zrušil rozhodnutí o znárodnění ropného průmyslu Íránu.

1954 - Guatemala. Guatemalský prezident se pokusil dostat obchod se zemědělskými produkty pod kontrolu státu. Tím ovlivnil zájmy americké obchodní společnosti, byl obviněn, že je tajným členem komunistické strany a chce v Guatemale zavést komunismus. CIA najala několik stovek vojáků, kteří vtrhli do Guatemaly ze sousedního Hondurasu. President uprchl do Mexika.

1956 - Zahájení americké vojenské pomoci tibetským povstalcům proti Číně. Ozbrojenci se cvičili v základnách CIA, taky jim byly dodávány zbraně a vybavení.

1957- Indonésie. Stejně jako egyptský Nasser byl i president Sukarno jedním z vůdců „třetího světa“ a udržoval v období studené války neutralitu, několikrát navštívil SSSR a Čínu, znárodnil holandský majetek, odmítl zakázat komunistickou stranu. To vše, podle Spojených států, sloužilo jako špatný příklad pro ostatní rozvojové země. CIA byl vytvořen plán atentátu na Sukarna. Akce nebyla úspěšná.

1960 - Ekvádor. Poté, co se prezidentem Ekvádoru odmítl podrobit americkým požadavkům na přerušení všech vztahů s Kubou, uskutečnili Američané několik vojenských operací. Nakonec Američané zorganizovali převrat. K moci se dostala vojenská junta, která začala teror v zemi, začalo pronásledování politických odpůrců ‒ především komunistů. V Kongu si koloniální Belgie ponechala kontrolu nad nerostným bohatstvím. První předseda vlády Lumumba však vyzval lid k úplnému ekonomickému a politickému osvobození. Brzy byl ale Lumumba s pomocí Spojených států svržen ze svého postu, a v lednu 1961 se stal obětí teroristického útoku. I v roce 1964 Amerika podporuje příchod k moci krutého diktátora Mobutu.

1961 - Brazílie po příchodu prezidenta k moci obnovila vztahy se socialistickými zeměmi, vystoupila proti blokádě Kuby, znárodnila důležité společnosti a dále pokračovala v provádění ekonomických a sociálních reforem. Spojené státy obvinily prezidenta z dominance komunistů ve vládě a byl během vojenského převratu sesazen. Další převrat byl v roce 1964.  Eskadry smrti vycvičené americkou CIA mučily a vraždily každého, kdo byl považován za politického soupeře, především komunisty.

1963 - V Dominikánské republice zvolený prezident vyzval zemi k pozemkové reformě, zajištění obyvatel levným bydlením, umírněnému znárodnění podniků a omezení nadměrného využívání země zahraničními investory. Tyto plány rozhněvaly Spojené státy, a tak byl prezident se souhlasem Spojených států během vojenského převratu svržen. V Iráku Američané aktivně pomáhají zničit všechny komunisty v zemi. Pomocí CIA se dostal k moci Saddám Husajn a pak bojoval s Amerikou nenáviděným Íránem.

1964 - Indonésie. Po znárodnění ropy se Washington a Londýn opět rozhodly reagovat provedením převratu, při němž byl dosazen diktátor generál Suharto. Diktatura stála život - půl milionu lidí. V roce 1975 Suharto obsadil Východní Timor, zničil třetinu populace a udělal z ostrova obří hřbitov.

1965 - Válečná agrese proti Vietnamu. Během války bylo zabito 250 000 dětí, 750 000 bylo zraněno a zmrzačeno. Bylo shozeno 14 000 000 tun bomb a min, což se rovná ekvivalentu 700 hirošimských atomových bomb a je třikrát větší než tonáž bomb, použitých v druhé světové válce. Vietnamská válka stála život 58 000 amerických vojáků, většinou branců, zraněných bylo 300 000. Průměrný věk amerického vojáka ve Vietnamu byl 19 let. Desítky tisíc lidí spáchali sebevraždu v nadcházejících letech, nebo byli duševně a morálně zničeni svou vojenskou zkušeností. V roce 1995, 20 let po porážce amerického imperialismu, vietnamská vláda oznámila obrovské množství zabitých lidí ve válce – 4 000 000 vietnamských civilistů a 1 100 000 vojáků.

 1966 - Guatemala. Američané dosazují svoji loutku do čela vlády. Američtí vojáci vstoupili do země, byly uspořádány hromadné masakry indiánů, kteří se považovali za potenciální povstalce. Byly zničeny celé vesnice, proti poklidným zemědělcům se aktivně používal napalm. Po celém státě mizí lidi, aktivně se používá mučení, ke kterému američtí experti vyškolili místní policii.

1967 - Řecko. Dva dny před volbami, v srpnu 1967, byl v zemi proveden vojenský převrat, aby se zabránilo opětovnému příchodu k moci premiéra George Papandrea. Intriky proti němu ze strany americké armády a CIA, které se nacházely v Řecku, začaly hned po jeho zvolení do funkce v dubnu 1964. Po převratu bylo zavedeno stanné právo a cenzura, začalo zatýkání, mučení a vraždy. Počet obětí v průběhu prvního měsíce panování „černých plukovníků“ pod záminkou záchrany národa od „komunistického převratu“ dosáhl 8 000 osob.

1971 - Americká vojenská pomoc při revoluci v Bolívii. Prezident byl nahrazen diktátorem, který ihned poslal na bolestivou smrt 2 000 jeho politických oponentů.

1973 – Chile. CIA zařídí převrat v Chile, aby se zbavila prokomunistického prezidenta. Allende byl jedním z nejvýznamnějších chilských socialistů a snažil se provést v zemi ekonomické reformy. Začal proces znárodnění klíčových odvětví ekonomiky, zavedl vysoké daně na činnost nadnárodních korporací a uložil moratorium na zaplacení veřejného dluhu. Důsledkem bylo, že se to vážně dotklo zájmů amerických společností.  Poslední kapkou pro USA byla návštěva Chile Fidelem Castrem. V důsledku toho CIA dostala rozkaz uspořádat Allendeho svržení. V roce 1973 chilská armáda, kterou vedl generál Pinochet, uspořádala státní převrat. Junta pozastavila ústavu, rozpustila Národní kongres, zakázala politické strany a masové organizace. Způsobila krvavý teror (v kobkách junty bylo zabito 30 000 chilských vlastenců a 2 500 se pohřešuje). Junta zrušila sociální a ekonomické úspěchy národa, země se vrátila k latifundistas, podniky k jejich bývalým majitelům, nahradila škody zahraničním monopolům atd. Byly zrušeny vztahy se SSSR a jinými socialistickými státy. V prosinci roku 1974 byl Augusto Pinochet prohlášen prezidentem Chile. Antinárodní a antilidová politika junty vedla k prudkému zhoršení situace v zemi, zbídačení dělníků, výrazně se zvýšily náklady na bydlení.

1980 - Itálie. V rámci „Operace Gladio“ Amerika zprostředkuje výbuch na nádraží v Bologni, je zabito 86 lidí. Cílem bylo zdiskreditovat komunisty v nadcházejících volbách.

1981 - USA sestřelují dva libyjské letouny. Útok byl zaměřen na destabilizaci antiamerické vlády M. Kaddáfího. Současně byly provedeny ukázkové manévry u pobřeží Libye. Kaddáfí podpořil Palestince v jejich boji za nezávislost a svrhl předchozí pro-americkou vládu.

1989 - Rumunsko. CIA se podílí na svržení a vraždě Ceauşesca. Zpočátku s ním Amerika zacházela velmi vlídně, protože vypadal jako skutečný konfident v socialistickém táboře: nepodporoval vstup sovětských vojsk do Afghánistánu a bojkot olympijských her v roce 1984 v Los Angeles, trval na současném rozpuštění NATO a Varšavské smlouvy. Ale na konci 80. let, se ukázalo, že nepůjde cestou zrádce socialismu, jako Gorbačov. Navíc tomu překážely čím dál větší odhalení oportunismu a zrady komunismu, znějící z Bukurešti. V Langley bylo rozhodnuto, že Ceauşescu musí byt odstraněn (samozřejmě bez souhlasu Moskvy to tehdy nešlo...) Operací byl pověřen vedoucí oddělení CIA pro východní Evropu Milton Borden. Nyní uznává, že akce na svržení socialistického režimu a odstranění Ceauşesca byla naplánovaná americkou vládou.

1990 - Bulharsko. Amerika utrácí 1 500 000 dolarů na financování soupeřů Bulharské socialistické strany během voleb. Nicméně BSS vyhrává. Amerika i nadále financuje opozici, což vede k brzkému odstoupení socialistické vlády a nastolení kapitalistického režimu. Výsledek: kolonizace země, zbídačování lidí, částečné zničení ekonomiky.

1993 - Rusko. Američané pomáhali Jelcinovi zastřelit několik set lidí při útoku na Nejvyšší radu. Trvale kolují nepotvrzené zvěsti o amerických odstřelovačích, kteří pomáhali v boji proti „rudo-fašistickému převratu“. Kromě toho se Američané postarali o Jelcinovo vítězství v příštích volbách, i když pár měsíců před tím ho podporovalo pouze 6 % Rusů. Bombardování Srbů Američany v Bosně.

1995 - Chorvatsko. Bombardování letišť Srbské Krajiny před postupem Chorvatů Američany.

1999 - Jugoslávie. Přes pohrdání pravidly mezinárodního práva, obcházení OSN a Rady bezpečnosti, USA silami NATO zahájily kampaň 78denního bombardování suverénního státu Jugoslávie. Agrese proti Jugoslávii, s cílem svržení zvoleného protiamerického srbského prezidenta, způsobila největší humanitární katastrofu v Evropě od druhé světové války. Během více než 32 000 bojových vzletů byly použity bomby o hmotnosti 21 tisíc tun, což odpovídá čtyřnásobku síly atomové bomby na Hirošimu. Více než 2 000 civilistů bylo zabito, 6 000 zraněno a zmrzačeno, více než milion zůstalo bez přístřeší a 2 miliony bez zdroje příjmů. Bombardování ochrnulo výrobní kapacitu a infrastrukturu každodenního života Jugoslávie, což vedlo ke zvýšení nezaměstnanosti na 33 % a přivedlo 20 % obyvatel pod hranici chudoby, způsobilo přímé ekonomické ztráty ve výši 600 miliard dolarů. Jugoslávie, stejně jako celá Evropa utrpěla dlouhotrvající škody na ekologickém prostředí. Z důkazů shromážděných Mezinárodním tribunálem pro vyšetřování amerických válečných zločinů v Jugoslávii, které předsedal bývalý americký generální prokurátor Ramsey Clark, je zřejmé, že CIA vyzbrojila a financovala gangy albánských teroristů (tzv. Kosovská osvobozenecká armáda, KLA) v Jugoslávii. Za účelem financování bojovníků KLA CIA vytvořilo dobře organizovanou kriminální strukturu pro obchod s drogami v Evropě. Před začátkem bombardování Srbska vláda poskytla NATO mapu Jugoslávie, kde byly vyznačeny objekty nepodléhající bombardovaní, jelikož to způsobí ekologickou katastrofu. Američané s jim vlastním cynismem začali bombardovat právě ty objekty, které byly uvedeny na srbské mapě. Například ropnou rafinérii Pančevo bombardovaly šestkrát. V důsledku toho se do životního prostředí uvolnilo velké množství toxického plynu fosgenu, 1 200 t monomerů vinylchloridu, 3 000 t hydroxidu sodného, 800 t kyseliny chlorovodíkové, 2 350 t kapalného amoniaku a 8 t rtuti. Tohle všechno šlo do země, půda byla otrávena. Podzemní vody, zejména v centru města Novi Sad, obsahují rtuť. Jako výsledek bomb NATO s uranovým jádrem začala nemoc tzv. „golfský syndrom“, děti se rodí jako zrůdy. Ekologové ze Západu, především Greenpeace, zcela mlčí o zvěrstvech americké armády v Srbsku.

2001 - Invaze do Afghánistánu. Typický program Američanů: mučení, zakázané zbraně, hromadné zabíjení civilistů, ujištění o blížící se rekonstrukci země, používání ochuzeného uranu, a nakonec vycucaný z prstu „důkaz“ o angažovanosti bin Ládina v teroristických útocích 11. září 2001, který je založen na pochybném videu se špatným zvukovým signálem a zcela odlišným člověkem od bin Ládina. Američané školí albánské teroristy z Kosovské osvobozenecké armády,v boji proti Srbům.

2002 - Venezuela. V roce 2002 se zde uskutečnil proamerický státní převrat, opozice nelegálně svrhla populárního prezidenta Huga Cháveze. Hned další den začalo lidové povstání na podporu prezidenta, Chávez byl zachráněn z vězení a vrátil se na svůj post. Stále probíhal boj mezi opozicí, podporovanou Američany a vládou. Venezuela je bohatá na ropu. Navíc není tajemstvím, že Hugo Chávez byl nejlepším přítelem kubánského vůdce Fidela Castra. A Venezuela je jednou z mála zemí, která otevřeně kritizovala americkou zahraniční politiku. Například v dubnu 2004, ve svém projevu na shromáždění u příležitosti výročí vojenského převratu v zemi, Chávez řekl, že moc ve Washingtonu má imperialistická vláda, která v zájmu dosažení svých cílů je připravena zabíjet ženy a děti.

2003 - Irák. USA a široká koalice napadá Irák a svrhává Saddáma Husajna (později ho nalezne v úkrytu a irácká vláda ho usmrtí). Více než 150 000 mrtvých civilistů, 4000 amerických a koaličních vojáků (včetně českých). Ekonomika země rozvrácena, ropná pole rozprodána a pronajata západním společnostem na desítky let dopředu. Sociální úpadek celé země. Občanská válka sunnitů, šíitů a Kurdů. Při honbě za představitelem bývalého iráckého režimu, americká armáda narušila území Sýrii. Americká vojenská jednotka se střetla se syrskou pohraniční stráží. Byli použiti parašutisté. Ze vzduchu kryla přistání speciálních sil letadla a vrtulníky. Také převrat v Gruzii byl proveden s přímou podporou gruzínské opozice od USA. Kromě politické podpory Američané podporovali opozici i finančně. Například Sorosova nadace přidělila 500 000 dolarů radikální opozici. Dále financoval oblíbenou opoziční televizní stanici, která hrála klíčovou roli v podpoře růžové revoluce a poskytoval finanční podporu mládežnické organizaci, zodpovědné za pouliční protesty. Kromě toho, za peníze Sorosových organizací do hlavního města na speciálních autobusech z různých měst sváželi opozičníky, a uprostřed náměstí před parlamentem byla postavena obrovská obrazovka, před kterou se shromažďovali odpůrci stávajícího režimu. USA stály také za tím, že do čela bulharské vlády se dostal dědic bulharského královského trůnu Simeon.

2011 - Libyjská ropa a plyn byly hlavním cílem vojenské intervence NATO a svržení plukovníka Kaddáfího.

2013 - Ukrajinský Majdan, kdy ukrajinští banderovští fašisté se ujali za 9  předchozích let pomoci USA, násilně moci v zemi. Odebrání práv občanům ruské národnosti a zahájení ozbrojených bojů proti bratrskému slovanskému ruskému národu na jihovýchodě Ukrajiny za germánské americké peníze. Ruský poloostrov Krym s ruskou námořní vojenskou základnou, který dočasně okupovali, chtěli i se základnou předat USA. Ukrajina se tak odloučila od slušných slovanských zemí a připojila se k agresivním germánským zemím. USA prohlašují, že do tohto vzniku ukrajinské demokracie investovaly 5 miliard dolarů. Sestřelení malajsijského civilního letadla při letu z Nizozemska ukrajinskou armádou a obvinění ruské armády z tohto teroristického činu. To co uělali USA s Ukrajinou zkouší v roce 2021 s Běloruskem.

2014 – Násilná okupace Syrie s leteckými nálety od USA umožnila vznik Islámského státu v Iráku. Sunitské vojsko Islámského státu dobývá s pomocí americké výzbroje ukradené irácké armádě rozsáhlé území severovýchodu Sýrie a irácký Kurdistán. Vraždí a vyhání náboženské menšiny (křesťany, jezídy, šíity).

2022 – Komplexní podpora a dodávky zbraní i žoldáků fašistické vládě Ukrajiny proti Rusku. 

Těchto 59 příkladů napadení mírumilovných zemí agresivními zločinnými fašistickými germánskými Spojenými státy je dostatečně vypovídajícím obrázkem současného světa. Naproti tomu není žádný takový případ napadení z Ruska, či z jiného slovanského státu. Propaganda zločinecké proamerické České televize se s tímto poměrem vypořádala jednoduše, tím, že tento poměr obrátila. Označila všech těchto 59 napadení tím, že USA jen brání svobodu a demokracii a za všechno že může Rusko. Samozřejmě při propagandě trvale ignorují matematiku a zdravý rozum. Jak se pak vidí při volbách, je dost těch, kteří propagandě podlehnou a dají přednost agresivitě před slušností. My slušné slovanské země nikdy žádné agresivní války nevedly. Po nich touží jen ti hlupáci, kteří se k USA a Německu připojili v roce 1989. Dnes je u nás představují strany ODS, TOP 09, KDU, Piráti, STAN a jejich voliči. Na území USA se boje prakticky nikdy nevedly. Skoro nikdo nikdy Ameriku nenapadl.