Jdi na obsah Jdi na menu
 


INFORMACE RODÁKŮM

Příspěvky

Dotazy a informace.

5. 4. 2013

                  Návštěvnost stránek v roce 2019. Rok 2018 a rok 2020 a 2021 viz Fotoalbum. 2/22-7951,3/22-8965,4/22-11034,5/22-3186,6/22-2715.

Dotazy a informace naF.Ryba50@seznam.cz

U některých vyhledávačů, jako např. Edge lze příspěvky otevřít na titulní straně ikonkou s třemi vodorovnými bílými čárkami.

Jsou k dispozici publikace o Čejkovech a Zbynicích vydané k příležitosti setkání rodáků v roce 2016. Jejich objednání je možné na výše uvedeném e-mailu. Cena 100 Kč. Případně je možné si také objednat jejich elektronickou verzi ve formátu pdf. V této publikaci byly použity v maximální míře dokumenty, které se zachovaly. V některých případech však žádné dokumenty nejsou, uvedené události jsou popsány ze svědectví, nebo dokonce jen nepřímo z vyprávění. V takových případech může dojít k nepřesnostem v popisování dějů. V dalších publikacích bude dán prostor k upřesňování takových případů, kdy je jiný zdroj popisování událostí. Každý, kdo má potřebné poznatky, může takové události ve svém příspěvku popsat. Svůj příspěvek zašlete na adresu F.Ryba50@seznam.cz. 

 4. publikace:  Čejkovy a Zbynice - Historie a vzpomínky. Publikace obsahuje vzpomínky občanů. Jedná se o občany s těmito daty narození: 1886, 1901, 1924, 1927 a 1947. Publikace obsahuje i další informace a zajímavosti: Vzpomínky na pouť, Žňové práce v obrazech, Staré mlýny, pivovary a cihelny v okolí, Kroniky, Matriky, Stabilní katastr, Přehled absolventů odborných škol, Přehledy panovníků, Mariánská procesí z Čejkov a Zbynic, Dvory nalžovského panství, Popis chalup, hospodářství a činností, Popis staré školy, Popis všech uskutečněných setkání rodáků, Historické přehledy, Významné letopočty. Měla být vydána k setkání rodáků v roce 2021. Setkání rodáků se připravovalo na 26.6.2021. Neuskutečnilo se však s ohledem na probíhající likvidaci důchodců a nemocných virem Covid 19, jako součást přípravy NATO na válku s Ruskem. Proto je možné si  stáhnout tuto publikaci v rozšířené verzi z 7.9.2022  na:  https://uloz.to/tamhle/JUa1zeNx5Gtd/name/Nahrano-7-9-2022-v-21-40-47#!ZJMuMGR2AGMvLmIwMQV5LGywLmL3LJE0EmIMH0y5FIEjBQyxAD==

Kdo by měl zájem o tištěnou knihu, ať objedná na výše uvedené adrese.

 Publikaci z roku 2006 je možné dosud zakoupit na Obecním úřadu v Hrádku u Sušice za 50 Kč. V elektronické  verzi, ve formátu pdf je v https://uloz.to/file/euCtVvz8UZNC/kniha-2006-pdf. Publikaci z roku 1996 je možné stáhnout z adresy: https://www.uloz.to/xWnpt7G/publikace1996-pps. Publikace z roku 2016 Čejkov a Zbynic je možné stáhnout z adres: https://ulozto.cz/tamhle/kfSnZiVEfVFM/name/Nahrano-30-7-2022-v-11-22-59#!ZGH5ZGR2ATWxA2V0LmqzL2V3ZwR3AR1TIzMvAxp4ASWOAwD4ZD==   a  https://ulozto.cz/tamhle/VWgdaeKTbdRD/name/Nahrano-30-7-2022-v-11-25-28#!ZGAxAQR2ZmZjMTH3LmV0AwqxZzIvL0EFMTW4BKIjA19kHJLmLD==

Rukopis K.Chodla z roku 1964:    https://uloz.to/file/lAdtvGaMDAng/rukopis-chodl-pps

V Hrádku byla 7.7.2018 vydána kniha Jana Lhotáka - Hrádek u Sušice. Obsahuje dějiny městečka a panství pod Svatoborem do poloviny 19. století. Jedná se o rozsáhlou podrobnou publikaci. Lze zakoupit za 350 Kč na OÚ Hrádek. Obsahuje také záležitosti, týkající se Čejkov a Zbynic.

V Tedražicích byla v roce 2011 vydána kniha Darebného a Blažka: Tedražice - historie a současnost. 

Je možné se tady dále podívat na 469 fotografií z Čejkov, Zbynic a okolí. Posun na další fota šipkou:

https://cejkovy.rajce.idnes.cz/Foto_Kniha/727081632

A ještě na dalších 111 fotografií:

https://cejkovy.rajce.idnes.cz/Foto_Kniha_chalup/727087229

Setkání rodáků mimo Fotoalbum:

https://cejkovy.rajce.idnes.cz/Rodaci/727091689

Seznam rodáků naší generace v roce 2022.

Čejkovy Říhů - Marie Venda Tonda Milda Ivana Michala, Pavlů - Anna, Holubů Věra Jiří, Šenkýřů - Marie Vladimír Marie, Kalců - Petr Marie, Kučerů  - Franta Jarda Andrea Dana Lucie Jarda  Pazdernů - Vasil Aleš Monika, Dobrovolných - Franta Pavel Markéta, Nemodlenků - Zdeněk Jana, Zajíců - Pepík Libuše Jana, Lísů ze Stráže - Václav Zdeněk Naďa, Chodlů horejších - Mirek, Mašků ze dvora - Jarka, Tesárků - Vlasta, Jančů - Hana Marie Dana Jitka Miroslav Miroslav Radek, Kroupů - Miluše Karel Karel Zdeněk, Jíchů - Marie, Keřků - Tonda Martina Pavlína, Dršků - Božena Marie,  Lísů - Marie Milena Marta Václav Zdena Petr Mirek Zdeněk, Melků - Vendula, Bláhů horejší - Zdeněk Jarka, Tumů - Marie Jarda, Červenků - Karel  Marcela Marie, Chodlů dolejších - Václav Mirek Václav, Trambů - Franta Mirek Zdeněk Anna Anna, Bartošů - Marie Antonín Vojtěch Tomáš, Zedníků - Růžena, Kalčíků - Mirka, Kadlečků - Milda Jiřina, Bláhů dolejší - Milada Venda, Hrobáků - Pepík Marie Vašek, Bahenských - Fanouš Pavel Marcela Pavel, Očenášů - Anna Petr Pavel Veronika, Kovářů - Karel Michala Lenka Karla Emila, Vojtíšků - Anna, Rudů - Slávina Jitka Milan Alena, Turků z chalupy - Anna, Mašků z chalupy - Jiří Pavel Vojta, Brodeckých - Alena, Potužáků - Růžena Václav Helena, Vršeckých - Marie David Jana Alena Mirka Václav Mirek, Chumelíků - Marie Julie Anna Jarka, Minorýtů -  Josef Vlasta Zdena, Hošků - Marie Marie Emila Václav Vlasta, Soukupů - Slávina Marie Josef Marie Vlaďka, Chamutů - Ladislav, Krejčí - Věra Anna Václav, Sýkorů - Míra.                                                                                                                                                                                                                              Zbynice   Kolářů - Pepík, Šulů - Marie, Dušků - Miluše Pavel Jana, Barborků - Miluše, Hánů dolejších - Václav Václav Eva Marie, Míčenů - Václav Jiří, Ouřenků - Václav Franta Věra, Míků - Mirek Mirek, Zajíců - Jiří, Tršů - Anna Miluše Veronika Míra Barbora, Hánů horejších - Miluše, Hrachů - Milan Milan Radka, Němců - Zdena Jarda, Kubátů - Pepík Něža Marie Zdena Ríša, Trenků - Luboš Marie, Picků - Marie Lenka, Kazdů - Pavel Pavel Anna Ivana, Cestáků - Marie Milan Vašek, Vítů - Růža, Dudů - Pepík, Helena Hrobařů -  Zdena Vendula, Kostelníků - Vena Vašek Olina, Pazderáků - Marie Jarka, Cihlářů - Jarka, Škola - Zdeněk Zdeněk Marcela Irena, Jechů - Vena, Kučerů - Anna Marie Václav, Jan Zdeněk Jana, Přibylů - Marie Míra Dana Mirek Vašek Hana, Brejchů - Václav                    

Omlouvám některé nepřesnosti ve jménech u dětí, nebo když jsem na někoho zapomněl. Celá poslední generace dětí není uvedena. Jak to mám všechno vědět, když na to nemám úřad. Stále máme celkem 220 rodáků. K tomu celá generace dětí. Tak to stojí za to se setkávat. Pokud se nám ovšem vysvětlí příčina vzniku a šíření Kovidu. Hasiči by si to pak měli vzít za dlouhodobý trvalý úkol.

 

 

 

 

 

 

Další doplňování

10. 9. 2011